PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej
drukuj

Wmurowanie kamienia węgielnego w projekcie pn. „Poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum Rzeszowa poprzez ograniczenie ruchu tranzytowego i wprowadzenie strefy płatnego parkowania”

W dniu 13 lutego 2015 r. miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę mostu w Rzeszowie, stanowiącego element projektu pn. „Poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum Rzeszowa poprzez ograniczenie ruchu tranzytowego
i wprowadzenie strefy płatnego parkowania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Budowany most zostanie wykonany wraz z odcinkiem drogi od skrzyżowania ul. Rzecha i ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Projektowana trasa drogowa łączy prawobrzeżną
i lewobrzeżną część Rzeszowa w jego północnej części i jest domknięciem obwodnicy miasta od strony północno-wschodniej. Most będzie miał długość około 480 m i około 110m wysokości, co czyni go jednym z najwyższych tego typu obiektów w Polsce.

Istotnym element Projektu jest także organizacja i wdrożenie strefy płatnego parkowania w centrum miasta.

Wartość Projektu wynosi ponad 183 miliony złotych, z czego dofinansowanie UE stanowi ponad 98 milionów złotych.

Realizacja Projektu upłynni ruch w centrum miasta i ułatwi poruszanie się pieszym oraz autobusom miejskim, przyczyni się do wzrostu liczby pasażerów korzystających z komunikacji publicznej. Przy okazji budowy drogi wykonany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy, który poprawi warunki podróży rowerem. Projekt w znaczący sposób przyczyni się do poprawy dostępności ważnych obiektów związanych z rozwojem miasta, jak lotnisko w Jasionce czy strefa ekonomiczna.

  zdjęcie  zdjęcie 

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej porpw.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2015-02-13 15:14:36
Aktualizowany: 2015-02-13 16:09:36 przez Aneta Zielińska-Sroka
Ilość odsłon: 3816
112/146/190/, ID=46064
drukuj