PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej
drukuj

Podpisano umowy na dostawy autobusów obsługujących komunikację miejską w Rzeszowie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, iż w dniu 9 lipca 2012 r. o godzinie 12:00 w Urzędzie Miasta Rzeszowa miała miejsce uroczystość podpisania z Wykonawcami umów na dostawy autobusów realizowanych w ramach projektu pn.: „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”.

W ramach umów zrealizowana zostanie dostawa 30 sztuk autobusów o długości 12 m zasilanych ON o wartości 29,88 mln zł przez przedsiębiorstwo EvoBus Polska sp. z o.o. oraz dostawa 20 sztuk autobusów o długości 10 m zasilanych ON o wartości 15,37 mln zł przez konsorcjum firm: Autosan S.A. oraz Sobiesław Zasada S.A.

Projekt, w ramach którego zostaną zrealizowane dostawy jest umieszczony na Liście projektów indywidualnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Celem projektu jest kompleksowe rozwiązanie problemów funkcjonowania komunikacji zbiorowej na terenie miasta Rzeszowa oraz jego okolic. Poza zakupem taboru autobusowego projekt obejmuje również przebudowę ulic, modernizację skrzyżowań, utworzenie bus-pasów, wdrożenie systemu informacji pasażerskiej. Za realizację projektu odpowiedzialne jest Miasto Rzeszów.

Całkowita wartość projektu wynosi 415,07 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 311,11 mln zł. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na 2014 r.

zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej porpw.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2012-07-09 17:02:14
Aktualizowany: 2012-07-10 09:15:16 przez Marcin May
Ilość odsłon: 5519
112/146/190/, ID=27937
drukuj