PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej
drukuj

Uroczystość oddania do użytkowania przedłużenia ul. Piastowskiej w Białymstoku zrealizowanego w ramach działania IV.1 Infrastruktura drogowa PORPW

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuję, iż w dniu 29 czerwca 2012 r. o godzinie 12.00 nastąpił uroczysty odbiór projektu pn. „Budowa przedłużenia ul. Piastowskiej w Białymstoku”.

Realizacja przedmiotowego projektu współfinansowana jest ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. 

W ramach projektu wybudowano przedłużenie ul. Piastowskiej w Białymstoku (łącznie ok. 3,9 km). Przebudowana również została dwujezdniowa ul. Piastowska na odcinku od ul. Mieszka I do ul. Towarowej. Powstały nowe skrzyżowania u zbiegu przedłużenia ul. Piastowskiej z ulicami: Towarową, W. Raginisa i W. Wysokiego oraz bezkolizyjne skrzyżowanie z torami PKP. Na całej długości trasy wybudowano chodniki oraz ścieżki rowerowe.
Realizacja inwestycji przyczyni się do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta oraz zwiększenia dostępności komunikacyjnej miasta Białegostoku i całego regionu. Ulica Piastowska pełni funkcję drogi tranzytowej i jest elementem obwodnicy łączącej drogi krajowe Nr 19 i Nr 65 prowadzące do drogowych przejść granicznych w Kuźnicy i w Bobrownikach.
    
Za realizację projektu odpowiedzialne jest Miasto Białystok.
Całkowity koszt inwestycji wynosi 98,75 mln. zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 52,41 mln. zł.

zdjęcie  zdjęcie

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej porpw.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2012-06-29 12:37:34
Aktualizowany: 2012-06-29 12:39:52 przez Marcin May
Ilość odsłon: 6405
112/146/190/, ID=27755
drukuj